Wsparcie w chorobie

Pracuję z niemocą i lękiem w obliczu ciężkiej choroby. Praca terapeutyczna jest wsparciem dla standardowego procesu leczenia poprzez uruchomienie naturalnych sił obronnych organizmu.

W wyniku terapii wprowadzamy więcej spokoju, zwiększamy motywację do leczenia, co łagodzi skutki uboczne terapii medycznych. Pracujemy nad odbudowaniem nadziei, woli życia, aby jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania.

Pomagamy naturalnym mechanizmom obronnym

"Ludzkie organizmy rozpoznają i eliminują komórki nowotworowe na wiele sposobów. Nigdy nie zaobserwowano by komórki nowotworowe niszczyły zdrowe komórki, wręcz przeciwnie to komórki odpornościowe unicestwiają komórki nowotworowe."

Jak wspierać organizm?

Aby nie przeszkadzać tym naturalnym mechanizmom potrzebujemy obniżyć poziom stresu i zmienić sposób myślenia na zdrowy, wspierający proces leczenia i poprawiający samopoczucie.

Wielkim szacunkiem obdarzamy chwilową niemoc i potrzebę nic nierobienia. W trakcie tej pracy wiele osób odkrywa prawdziwe znaczenie choroby, poprawia relacje z bliskimi, podejmuje korzystne zmiany w swoim życiu.

Terapia Simontowska

​Jest metodą stworzoną przez amerykańskiego lekarza, onkologa-radioterapeutę, jednego z pionierów psychoonkologii Dr O. Carla Simonotna – Dyrektora Simonton Canser Center USA, który odkrył, że poprzez dotarcie do ukrytych, negatywnych przekonań można ​wpływać na ból emocjonalny, odczuwać więcej radości i zadowolenia, a to z kolei w zdecydowany sposób wpływa na proces leczenia.


Terapia Simontonowska ​jest skierowana do pacjentów onkologicznych, ale moim zdaniem ​jest to program o życiu; program dla każdego. 

Osoby wspierające

Wielką uwagę poświęcamy osobom wspierającym; to one najczęściej szukają wszelkich, możliwych metod leczenia. Osoby wspierające nie zdają sobie sprawy, że wbrew pozorom, będąc członkiem rodziny, osobą opiekującą się chorym, same potrzebuje pomocy. Nie widzą jak wielki ciężar wzięły na siebie; ciężar leczenia, opiekowania się, pocieszania, a w końcu ciężar ukrywania swojej niemocy.

Wsparcie terapeutyczne

Podczas pracy terapeutycznej wprowadzamy więcej spokoju, zwiększamy motywację do leczenia, co łagodzi także uboczne skutki terapii medycznych. Wielkim szacunkiem obdarzamy chwilową niemoc i potrzebę nic nierobienia. Pracujemy nad odbudowaniem nadziei, woli życia, aby jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania. W trakcie tej pracy wiele osób odkrywa prawdziwe znaczenie choroby, poprawia relacje z bliskimi, podejmuje korzystne zmiany w swoim życiu.

Uczę jak komunikować prawdziwe emocje i potrzeby zarówno osoby chorej jak i osoby wspierającej. To, czego między innymi, osoba chora potrzebuje w procesie zdrowienia to jej podmiotowość i prawo samostanowienia o sobie. Moim zdaniem jest to największym akt miłości jaki możemy dać bliskiej osobie. W czasie naszych spotkań uczymy się prawdziwej, budującej komunikacji. Przywracamy prawdziwe relacje i role w rodzinie, aby jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania.

Skontaktuj się ze mną wypełniając poniższy formularz

Odpowiem na wiadomość możliwie jak najszybciej